بوی زهرا ومریم وهاجر
قالب وبلاگ
نویسندگان


http://www.afsaran.ir/images/imam_hadi/avatar/02.jpg


در قرنی که به بفرموده ولی امرمسلمین جهان امام خامنه ای قرن اسلام نام نهاده شده که نه فقط نام بلکه قرنی توام با معنویت که اسلام عقلانیت و معنویت و عدالت را با یكدیگر به ملتها هدیه میدهد؛ گروهی از منحرفین که ریشه در وهابیت و بهائیت دارند ، در کمین نشستند تا این حرکت عظیم اسلامی که در جهان همچون موجی خروشان جاری شد را بسوی بدعتها سوق تا به مطامع شیطانی خود رسیده و مسیر اصلی اسلام را به انحراف بکشانند.

 

از همین رو از هیچ کاری فرو گذار نکرده و دست به هتاکی آنهم به ائمه شیعه (ع) که نمونه عملی و علمی درفتح نقطه های کلیدی وهمچنین شیوه مبارزاتی آنها که  الگویی کامل در بین جوامع بیدار است، زدند که نمونه بارز و برجسته ی  آن را میتوان به امام هادی علیه السلام اشاره کرد.چرا که یکی از وقایع برجسته در زمان امام هادی(ع) پدیدار شدن یا قدرت گرفتن گروه های انحرافی و سرکوب این گروه بدست امام هادی (ع) بود .

عصر امام هادی (ع) رامیتوان عصری ویژه و استثنایی برشمرد .آنهم به دلیل شرایط سیاسی حاکم در آن دوران .بعد از ولایت عهدی امام رضا (ع) بعضی از سیاستمداران عباسی که با این تفکرکه ممکن است دوباره قضیه ولایت عهدی  تکرار شود همیشه احساس خطر کرده و از نزدیک شدن ائمه (ع) به دستگاه خلافت جلوگیری و آنها را تحت نظر شدید قرار میدادند.

تنها یکی از استراتژی امام هادی(ع) در عصر تاریک 6 تن از خلفای جائر عباسی ،مبارزه با گروه های انحرافی بود.در عصر امام هادی (ع) عده ای در مورد ائمه معصومین (ع) افراط و تندروی می کردند تا جاییکه آن بزرگواران را در حد خدا بالا می بردند و گروهی را با این افکار باطل به گمراهی و تباهی می کشاندند.

امام هادی(ع) دست به دو اقدام زدند.اولین اقدام نوشتن نامه های روشنگرانه و مشخص کردن بین افراط و تفریط بود.به طوری که وقتی یکی از یاران امام هادی (ع) به حضرت نامه نوشته و شرح مختصری در باره عقاید یکی از منحرفین دادند ؛ امام با صراحت آن فرد را دروغگو  خوانده و از او بیزاری جستند.

و همچنین با لعنت فرستادن به آن فرد، از یاران خود خواستند که از آنها دوری کرده و تکذیبشان کنند .وحتی به یاران خود فرمودند اگر به یکی از این افراد منحرف دسترسی پیدا کردید، سرش را با سنگ بشکنید.

دومین اقدام امام هادی (ع) بر علیه گروه منحرفین اقدام عملی بود.وقتی یکی از یاران نزدیک امام که نماینده حضرت بود ،که بعدها بعلت جاه طلبی و علاقمندی به مال دنیا از مسیر دین خارج شد .این فرد مردم را با افکار و عقاید کفر آمیز به سوی انحراف از حق و بدعت در دین دعوت و چون در میان مردم بعنوان نماینده امام شناخته شده بود وجوهات شرعی را از مردم گرفته و برخلاف مصالح دین و خواسته امام هادی (ع)خرج می کرد .

همچنین بخاطر فتنه انگیزی و تفرقه میان شیعیان تا آنجا پیش رفته بود که حضرت حکم ارتداد و کفر او را صادر فرمود.و در یک اقدام عملی  قتل این فرد را واجب و به کسی دستور داد که این فرد منحرف را به درک واصل کند.

شیوه مبارزاتی امام هادی(ع) در برابر جریان انحرافی آنقدر محکم و قاطع بود که وقتی یکی از یاران ایشان به امام  عرضه داشت که گروهی با داشتن فکری مبنی بر اینکه امام کاظم (ع )زنده هستند و مهدی موعود خود امام هست ؛ آیا ما می توانیم در قنوت نمازمان این عده را نفرین کنیم؟ امام هادی (ع) سرسختانه در مقابل این گروه ها و مبانی تفکری ایستادند وگفتند آری در قنوت نماز آن ها را نفرین کنید .

و یا در جایی دیگر افراد سوجو و دغل بازی که با ذکر لا الا اله الله آنهم از روی ریا وقتی اقبال امام هادی(ع) را در بین مردم دیدند و عده ای هم که  از محصور بودن ایشان در شهرهای نظامی سوء استفاده کرده وبا چشم طمع به مال دنیا و ریاست میخواستند تا به مقامی برسند ،با شدت عمل امام هادی( ع) که آنها را به شیطان و بت پرستی نام نهاد ، مواجه شدند .

ااز این رو دشمن با دیدن نحوه و شیوه برخود روشنگرانه  امام هادی(ع) در نشان دادن ذات پلید این گروه به مردم ؛ تحملش را از دست داد .چرا که شیوه مبارزه امام هادی (ع) با جریانهای انحرافی درست هم ردیف شیوه مبارزه امام علی(ع) با منحرفین و سران انحراف بود که به کور شدن چشم فتنه انجامید.

http://basijmazandaran.irبرچسب ها: امام هادی علیه السلام، جریان انحرافی،
[ پنجشنبه 31 فروردین 1391 ] [ 03:43 ب.ظ ] [ آنتی صهیون ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ایران رمان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات