بوی زهرا ومریم وهاجر
قالب وبلاگ
نویسندگان

رابطه بین خبرگزاری ها و مطبوعات مانند رابطه بین انبارآذوقه و ظروف آذوقه می باشد، و در حقیقت خبرگزاری ها خبر را به دست می آورند و آن را پرورش می دهند و به ان ، جهت می دهند و سپس آن را تحویل مطبوعات و رسانه های گروهی و رادیو و تلویزیون می دهند، رادیو و تلویزیون و مطبوعات، این اخبار را پخش می کند و به نقاط گوناگون می رسانند.
ای اخبار وارد اذهان و افکار مردم شده و به صورت آراء و اندیشه و نظریه آنان تجلی می کند، و به عبارت دیگر خبر اسلحه ای است تبلیغاتی که خبرگزاری ها آن را ذخیره می کنند و تهیه می نمایند و مطبوعات سربازانی هستند که این سلاح ها را به سوی خوانندگان خود شلیک می کنند.
بدیهی است جمعیتی مانند یهود که دارای سرزمین حقیقی ومعلومی نیستند و هر گروه از آنان به صورت مهاجران در گوشه ای از دنیا زندگی می کنند در صورتی می توانند یک ملت به حساب آیند که پیوسته با یکدیگر در ارتباط وداوم باشند و برای موجودیت دروغین خود کسب مشروعیت نمایند.
از آنجا که این مشروعیت نیازمند تبلیغات مداوم است بنابراین صهیونیست ها پیوسته کوشیده اند تا به وسایل خبری و بر ابزار مطبوعات تسلط پیدا کنند، و این چهره ناهنجار است که نیازمند آرایش است و گرنه روی دل آرام را حاجت مشاطه نیست ، بنابراین به آن درجه که اسرائیل یک موجود غاصب و ناهنجار و غیرواقعی است به همان اندازه نیازمند تبلیغات و کسب وجاهت و کسب مشروعیت می باشد.
حالا که سر سلطه صهیونیزم بر خبرگزاری ها معلوم شد، اجازه بدهید به شرح مختصری از این سلطه بپردازیم:
هنگامی که صحبت از خبرگزاری ها به میان می آید، خوب است قبل از هر چیز به سراغ خبرگزاری " رویتر " برویم که پیشگام دیگر خبرگزاری هاست ، این خبرگزاری از آن " ژولیوس رویتر" متولد سال 1816 می باشد که نامبرده شخصی یهودی است.(1)
رویتر کار خودش را در آلمان شروع کرد و نمایندگانی در بیشتر شهرهای آلمان برای او کار می کردند، سپس نمایندگی آن در بروکسل نیز افتتاح شد و مرکز کارش را به پاریس و به سال 1815 مرکز اصلی خود را در لندن قرار داد، شهرت رویتر زمانی عالمگیر شد که جنگ های انفصال در آمریکا برقرار شد و رویتر قبل از هر خبرگزاری دیگری اخبار را به کل عالم مخابره می نمود و سرانجام به لقب "بارون" مفتخر گردید.
دومین خبرگزاری، خبرگزاری آسوشیتدپرس است که پر تیراژترین روزنامه ها و پنج مجله مشهور و پرخواننده آمریکا توسط این خبرگزاری اداره می شوند، این خیرگزاری در سال 1848 تاسیس شد و به سال 1900 به شرکتی سراسری و عظیم تبدیل گردید که صهیونیست ها یر قسمت اعظم آن از لحاظ سرمایه گذاری و مدیریت تسلط دارند.
خبرگزاری یونایتدپرس نیز در سال 1907 میلادی توسط اسکرایبس و هوارد یهودی تاسیس شد که از شهرت جهانی برخوردار است.
خبرگزاری انتر نشنال نیوز سرویس نیز توسط ویلیام هرست تاسیس شد، نامبرده دارای زن یهودی و یهودیان او را به عنوان حاکم نیویورک انتخاب کردند.
در سال 1958 دو خبرگزاری یونایتد پرس و انترنشنال و نیوز سرویس در یکدیگر ادغام شدند و وسعت بیشتری یافتند.
خبرگزاری " هافاس" نیز در فرانسه توسط یک عائله یهودی تاسیس شد که به خبرگزاری رسمی فرانسه تبدیل شد، که این خبرگزاری صهیونیستی فرانسوی منبع تغذیه وسائل خبری کشورهای عربی می باشد.(2)

فرقه بهایی مولود صهیونیزم
 

از آنجا که یهودیان در هر حال مورد نفرت و کینه مردم بودند، بسیاری از یهودیان برای نفوذ در جامعه ایران وارد فرقه بهائی شدند تا با صبغه و رنگ اسلامی و ایرانی موجب پیدایش تفرقه در مردم بشوند.
در این راستا بسیاری از کارخانجات بزرگ مانند ارج و دیگر کارخانه ها به بهائیان واگذار شد و اقلیت یهود و فرقه بهائی بطور هماهنگ به چپاول منابع و معادن و ثروت های عمومی پرداختند و یهودیان بطور آشکار مراکز خود را در عکا و حیفا و یافا قرار دادند و با برخورداری از حمایت شاه در داخل ایران و حنایت آمریکا و انگلستان در خارج، به خرابکاری و فساد پرداختند.
خاندان های "حکیم رفائل" و "حکیم شموئل" و از آنها مهمتر، "خاخام نهروانی" که از دوران ناصرالدین شاه ثروت های فراوان به دست آورده بودند بطور دسته جمعی وارد فرقه بهایی شدند تا با ترویج بهاییت کمک کنند.(1)
این نکته قابل ذکر است که توطئه گران خارجی در ایران موفق نبودند و توطئه های آنان هیچگاه از نظر علماء و مجتهدان مخفی نبوده است، آنچنانکه در روزگار صفویه و در زمان ناصرالدین شاه، علماء شیعه پیوسته نسبت به نفوذ یهودیان و بهائیان در دربار و در کارهای مملکتی هشدار داده اند، و به سال 1315 ه.ق مرحوم آیت الله سید ریحان الله کشفی در مورد یهودیان تهران حکم کرد که اولاً در محلات مخصوص ساکن شوند و ثانیاً از پراکنده شدن در بازار تهران خودداری کنند، و دستور داد از ساختن شراب توسط آنان و پرورش و فروش گوشت خوک جلوگیری شود.(2)
نهضت مشروطه در ایران موقعیت مناسبی برای گسترش نفوذ و حضور دو اقلیت یهودی و مسیحی در کارهای دولتی و سیاسی بود، در این دوره بسیاری از یهودیان و ارامنه ای که از سالهای فبل تربیت شده بودند، با توطئه و سفارش سفارتخانه های خارجی در تهران به عنوان افراد روشنفکر و اصلاح طلب و استاد و طبیب و منورالفکر وارد دستگاه های دولتی و تعلیم و تربیت و مطبوعات و حتی ارتش شدند.
بعد از انقراض قاجاریه و روی کار آمدن رضاخان، خارجی ها بیش از پیش به آرزوی خود رسیدند، رضاخان بعد از استقرار سلطه خویش بطور آشکار به قلع و قمع روحانیت شیعه پرداخته، مجالس دینی و مذهبی را تعطیل کرد و لباس ملی مردم را تغییر داد و دست اقلیت های مذهبی یهود و نصاری و زردشتی ها و هندوها و سیک ها را در کارهای تجاری و صنعت نفت سرمایه گذاری و خرید و فروش زمین و تاسیس مدارس و تعلیم نسل جوان و اشاعه فحشاء و منکرات بازگذارد.
در این زمان یهودیان ایران که تا روزگار قاجار دارای محدودیت هایی بودند، در انجام هر گونه توطئه ای آزاد شدند و عوامل خارجی و عوامل صهیونیزم با آنان به همکاری پرداختند.
یهودیان در عهد صفویه و در دوره قاجاریه در سراسر ایران به خرید و فروش و سپس خروج عتیقه جات و فرش های قیمتی و آثار باستانی مشغول بودند و در این مدت طولانی بسیاری از آثار نفیس و گرانبها را از هر ده و دهکده و شهر و قصبه ای به قیمت ارزان خریداری کرده به قیمت های گران به غارتگران خارجی فروختند، و با این عمل خائنانه خود، سرمایه های ایران را به تاراج داده، جیب های خود را پر از نقدینه طلا و نقره نمودند و سپس با این سرمایه ها موسسات جاسوسی و به اصطلاح فرهنگی الیانس را افتتاح نمودند و زمین های اطراف شهرها را خریداری نموده و اقتصاد ایران را تحت نفوذ خود درآوردند.
بسیاری از کتب قیمتی و تاریخی ایران توسط این یهودیان بطور قاچاق از ایران خارج شد و روانه موزه های لندن و پاریس و واشنگتن و نیویورک گردید.
در زمان رضاخان این کار به صورت رسمی و منظم از طریق موزه ایران باستان انجام می گرفت که یهودیان در انجا نفوذ داشتند و با مدیران موزه ایران باستان داد وستد مخفی و آشکار داشتند.
یهودیان تهران بطور اشکار به تاسیس کارخانه های شراب سازی و مراکز پرورش سگ و خوک پرداخته به توزیع شراب و توزیع گوشت خوک در تهران و دیگر شهرستانها اقدام می کردند، در این مساله دولت رضاخانی از آنان حمایت می کرد تا بدینوسیله مردم را به نقض مقررات اسلامی عادت دهند و حرمت احکام اسلامی را بشکنت

 

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ایران رمان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات